זלמן

שזר

קראו עוד

מיזמים

צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם

  דרכים נוספות ליצירת קשר

  חטיבת תרבות וארועים של מרכז שזר פועלת להנחלת ההיסטוריה וידע העבר של עם ישראל באמצעות מיזמים חברתיים־תרבותיים חדשניים. המיזמים מגיעים לקהלים רחבים ומגוונים וכוללים תוכניות חינוכיות, מיזמים דיגיטליים ופעילויות קהילתיות ותרבותיות. המיזמים מתקיימים בשיתוף פעולה עם ארגונים בכל רחבי הארץ.

  אוצרות
  אוֹצָרוֹת, אוסף המכתבים הלאומי, נולד מתוך הרצון לשמר את הסיפורים האישיים המרכיבים את הסיפור הקולקטיבי של עם ישראל, ולשתף בהם את הדורות הבאים. אנו מזמינים אתכם לפרסם את המכתבים שברשותכם ולחלוק את הסיפור האישי של משפחתכם עם הציבור הרחב. אוֹצָרוֹת הוא מיזם משותף של מרכז זלמן שזר, משרד התרבות, משרד ירושלים ומורשת ותוכנית ציוני דרך והמשרד לשוויון חברתי.
  כניסה לאתר אוצרות
  כאן תש”ח
  סדרת סרטונים החושפת את הדמויות ואת הסיפורים הלא מוכרים מתקופת הקמת המדינה. באמצעות סיפורם של יחידים נרקם לעיני הצופה סיפורה של החברה האזרחית. חברה אשר השכילה להתגבש, להתגבר על היסודות המפרידים ולהגיע במשותף אל מה שהיה נראה בלתי אפשרי להשגה – הקמת מדינה יהודית. כאן תש"ח הוא מיזם משותף של מרכז זלמן שזר, כאן – תאגיד השידור הישראלי, משרד ירושלים ומורשת ותוכנית ציוני דרך.
  לכל הסרטונים
  ליל לימוד בשבועות
  אירוע תרבות ירושלמי המשלב בלימוד המסורתי של ליל שבועות היבטים אקדמיים, היסטוריים ואקטואליים. האירוע מפגיש צעירים מכל גּוֹנֵי הקשת היהודית הירושלמית – חרדים, דתיים, מסורתיים וחילונים – ללימוד של נושאים מרתקים מן ההיסטוריה ומן התרבות היהודית ולדיון בהשפעתם הרחבה על מציאות חיינו היום. האירוע התקיים לראשונה באביב 2017 בבית אליאנס בשיתוף עמותת רוח חדשה, ובכל שנה השתתפו בו כ־1,200 צעירות וצעירים.
  כולנא ירוחם
  שיתוף הפעולה המעמיק בין מרכז שזר לארגון כולנא ירוחם מתמקד בחשיפה של מגוון קהלים למורשת ולהיסטוריה של קהילות יהודיות בארצות האסלאם, באמצעות תוכניות לימוד לצעירים ולצעירות, אירועי תרבות בירוחם ובירושלים וערכות לימוד המשלבות לימוד וחוויה. ארגון כולנא ירוחם מבקש ליצור פעילות תרבותית, חינוכית, מסורתית ואקדמית המתמקדת ביהדות ארצות האסלאם, תוך כדי הדגשת הקשר שבין התרבות המערבית לתרבות המזרח.
  לאתר
  תוכנית יסוד
  תוכנית יסוד מכשירה צעירות וצעירים מכל מגזרי החברה לעשייה במרחב הציבורי־חברתי ובמוקדי השפעה. התוכנית מקנה לבוגריה כלים להשתלבות בתפקידים משמעותיים בשירות הציבורי ובחברה האזרחית. מרכז זלמן שזר משתף פעולה עם צוות מרכז מעשה מבית קרן רש"י ומעורב ביצירת תוכן היסטורי שמותאם לתוכנית. התכנים הנבחרים משקפים את תפיסה כי משרתי ציבור צריכים להכיר את ההיסטוריה הייחודית לכל מגזר בחברה הישראלית ואת ההיסטוריה המשותפת לכולנו.
  לאתר
  אסופת חורף
  אסופת חורף היא מיזם משותף למרכז זלמן שזר לחקר תולדות העם היהודי, לעמותת רוח חדשה ולשותפים נוספים. האירוע התקיים במשך שנתיים בבית אליאנס בירושלים. באסופת חורף הכירו צעירים ירושלמים את החידושים בחקר מדעי הרוח בכלל ובחקר העבר בפרט באמצעות המילה הכתובה, השפה המדוברת, המוזיקה, עולם הקולנוע ואמצעים אומנותיים נוספים. באירועים השתתפו מאות סטודנטים וצעירים.