זלמן

שזר

קראו עוד

מיזמים

צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם

  דרכים נוספות ליצירת קשר

  חטיבת תרבות וארועים של מרכז שזר פועלת להנחלת ההיסטוריה וידע העבר של עם ישראל באמצעות מיזמים חברתיים־תרבותיים חדשניים. המיזמים מגיעים לקהלים רחבים ומגוונים וכוללים תוכניות חינוכיות, מיזמים דיגיטליים ופעילויות קהילתיות ותרבותיות. המיזמים מתקיימים בשיתוף פעולה עם ארגונים בכל רחבי הארץ.

  אוצרות
  אוֹצָרוֹת, אוסף המכתבים הלאומי, נולד מתוך הרצון לשמר את הסיפורים האישיים המרכיבים את הסיפור הקולקטיבי של עם ישראל, ולשתף בהם את הדורות הבאים. אנו מזמינים אתכם לפרסם את המכתבים שברשותכם ולחלוק את הסיפור האישי של משפחתכם עם הציבור הרחב. אוֹצָרוֹת הוא מיזם משותף של מרכז זלמן שזר, משרד התרבות, משרד ירושלים ומורשת ותוכנית ציוני דרך והמשרד לשוויון חברתי.
  כניסה לאתר אוצרות
  ההיסטוריה חוזרת
  'ההיסטוריה חוזרת', פודקסט ראשון מבית זלמן שזר, בהגשתו של יותם שטיינמן, מביא סיפורים מהעבר היהודי כדי לשפוך אור חדש על השאלות המעסיקות אותנו בהווה.מדי שבועיים מארח יותם חוקר או חוקרת שונים מתחום ההיסטוריה היהודית, אשר מביאים סיפורים משיקים להתרחשויות עדכניות. מוזמנים להצטרף אלינו - כאן ובקבוצת הפייסבוק הנלווית, ולנסות להבין - האמנם ההיסטוריה חוזרת.
  לכל הפרקים
  כאן תש”ח
  סדרת סרטונים החושפת את הדמויות ואת הסיפורים הלא מוכרים מתקופת הקמת המדינה. באמצעות סיפורם של יחידים נרקם לעיני הצופה סיפורה של החברה האזרחית. חברה אשר השכילה להתגבש, להתגבר על היסודות המפרידים ולהגיע במשותף אל מה שהיה נראה בלתי אפשרי להשגה – הקמת מדינה יהודית. כאן תש"ח הוא מיזם משותף של מרכז זלמן שזר, כאן – תאגיד השידור הישראלי, משרד ירושלים ומורשת ותוכנית ציוני דרך.
  לכל הסרטונים
  כולנא ירוחם
  שיתוף הפעולה המעמיק בין מרכז שזר לארגון כולנא ירוחם מתמקד בחשיפה של מגוון קהלים למורשת ולהיסטוריה של קהילות יהודיות בארצות האסלאם, באמצעות תוכניות לימוד לצעירים ולצעירות, אירועי תרבות בירוחם ובירושלים וערכות לימוד המשלבות לימוד וחוויה. ארגון כולנא ירוחם מבקש ליצור פעילות תרבותית, חינוכית, מסורתית ואקדמית המתמקדת ביהדות ארצות האסלאם, תוך כדי הדגשת הקשר שבין התרבות המערבית לתרבות המזרח.
  לאתר