זלמן

שזר

קראו עוד

צרו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם

  דרכים נוספות ליצירת קשר

  מרכז זלמן שזר – בית להיסטוריה יהודית

  מרכז זלמן שזר הוא תאגיד ממשלתי המוביל את הפצת הידע על תולדות העם היהודי, מקדם את התודעה ההיסטורית בחברה הישראלית והיהודית, מפתח את  הידע ההיסטורי בתולדות העם היהודי ומטפח את המחקר האקדמי בתחומים אלה.

  על פי מורשתו של זלמן שזר, נשיאה השלישי של מדינת ישראל, המרכז חותר לבסס זיקה וחיבור של העם היהודי אל עברו. לשם כך המרכז מקיים פעילויות להרחבת הידע של הציבור על תולדות העם היהודי, להעמקת ידע זה ומטפח ומעודד את המחקר בתחום.  

  המרכז מקיים מגוון רחב של פעילויות לציבור הרחב, לתלמידים ולחוקרים:

  הוצאת ספרים: הוצאת הספרים של מרכז זלמן שזר היא ההוצאה המובילה בתחום חקר תולדות העם היהודי במדינת ישראל. במסגרת ההוצאה ראו אור מאות כותרים הבוחנים מגוון תחומים מן ההיסטוריה היהודית והמהווים תשתית מחקרית חשובה לכל העוסקים בחקר ההיסטוריה היהודית ובלימודה בארץ ובעולם.

  פעילות קהילתית: מרכז שזר יוזם שיתופי פעולה עם ארגונים חברתיים וקהילתיים רבים ומקיים עימם תוכניות לימודיות, חינוכיות ותרבותיות. תוכניות אלו חושפות את סיפורה של ההיסטוריה היהודית לקהל מגוון ביותר, כגון סטודנטים, צוערים לשירות המדינה, תלמידים, ומורים. 

  פעילות דיגיטלית: מרכז זלמן שזר מפעיל מגוון פרויקטים דיגיטליים אשר מטרתם לקדם את תודעת ההיסטוריה היהודית בקרב הציבור הרחב. המיזמים הדיגיטליים מסייעים לאיסוף מקורות מידע חדשים, להנגשת ידע היסטורי בכלים מתקדמים למיליוני צופים ולהפצת ידע ברשתות החברתיות.

  קורסים ואירועים: מרכז שזר מקיים מדי שנה עשרות אירועים שבהם אלפי משתתפים אשר רוכשים ידע מקיף ומעמיק בהיסטוריה היהודית. הקורסים והאירועים של מרכז שזר נערכים בשיתוף ארגונים מובילים בישראל ומגיעים לתלמידים, לסטודנטים ולציבור הרחב בכל הארץ.

  קידום המחקר: מרכז שזר פועל לקידום המחקר בתחום ההיסטוריה היהודית, מסייע לחוקרים בראשית דרכם ומוקיר את פועלם של חוקרים בכירים אשר תרמו תרומה משמעותית לקידום הידע המדעי בתולדות העם היהודי. מרכז שזר מעניק את פרס שזר הפרס האקדמי החשוב ביותר בתחום ההיסטוריה היהודית. זאת ועוד, המרכז מעניק פרסים ומלגות לחוקרים העוסקים בחקר ההיסטוריה היהודית בישראל ובעולם, הפרסים תומכים בחוקרים ותיקים וחדשים ומעידים על ההוקרה שהקהילה המדעית חשה כלפיהם.

  פעילות חינוך: מרכז שזר מפתח כלים מתקדמים ללימוד ההיסטוריה היהודית במסגרות החינוכיות בישראל. ספרי הלימוד של המרכז, נוסף על הספרים הדיגיטליים הנכתבים בימים אלה, מנגישים לתלמידים ממגזרים שונים בחברה הישראלית את סיפורה של ההיסטוריה היהודית והישראלית.

   

  מרכז זלמן שזר – מטרות ודרכי פעולה