זלמן

שזר

קראו עוד

פרס על שם יובל היימן לחוקרים צעירים

פרס על שם יובל היימן ז"ל לחוקרים צעירים על עבודת דוקטורט פורצת דרך בשפה העברית שעניינה תולדות עם ישראל. הפרס ישמש את הזוכה להוצאת העבודה לאור כספר ביכורים בהוצאת מרכז שזר.
יובל היימן ז״ל היה חייל ומפקד בצה״ל. יובל מסר את חייו בגבורה בכ״ג בתמוז תשע״ד במבצע ׳צוק איתן׳ והוא בן 21 שנים. הפרס מוענק לזכרו.

על אודות יובל היימן ז"ל

הגשת המועמדות לפרס ע”ש יובל היימן לחוקרים צעירים לשנת תשפ”א הסתיימה. 

הזוכים

משה יגור – זוכה פרס היימן לחוקרים צעירים לשנת תש"ף
עבודתו של משה יגור, זהות דתית וגבולות קהילתיים בחברת הגניזה (מאות 10–13): גרים, עבדים, מומרים, ממפה את הגבולות הדתיים של הקהילות היהודיות בארצות המוסלמיות הים־תיכוניות בימי הביניים האמצעיים, ועוקבת אחר גרים, יהודים מומרים ועבדים שחצו גבולות אלה.העבודה מתבססת על תעודות מגניזת קהיר ועל מקורות שכבר ראו אור בדפוס, מתייחסת למחקרים קודמים ומשווה לחוויה היהודית בעולם הנוצרי. בכך העבודה מפלסת דרכים חדשות בחקר היחסים המורכבים שבין הרוב למיעוט, בבחינת הפערים בין המרכז לפריפריה ובברור אופיים של גבולות בין־דתיים וגבולות בין־קהילתיים.עבודתו של ד"ר יגור תורמת תרומה חשובה ויסודית לחקר ההיסטוריה של עם ישראל, מסקנותיה וחידושיה יזכו שנים רבות לתשומת לב ולהערכה. חברי ועדת הפרס ומערכת הפרסומים של מרכז זלמן שזר גאים לבחור בד"ר משה יגור לזוכה הראשון בפרס ע"ש יובל היימן ז"ל לחוקר צעיר.חברי ועדת הפרס התרשמו מאוד מהישגיה של ד"ר גולדשטיין ומחדשנות מחקריה, וראו בהם תרומה מקורית וחשובה לחקר ההיסטוריה היהודית בימי הביניים הן בארצות האסלאם הן בארצות אירופה. אשר על כן הביעו חברי הוועדה פה אחד את רצונם להעניק לה את הפרס הראשון ע"ש יובל היימן ז"ל לחוקרת בכירה בתולדות עם ישראל.
משה יגור

זוכה הפרס ע”ש יובל היימן לחוקרים צעירים

 

סרטונים