זלמן

שזר

קראו עוד

פרס על שם יובל היימן
על חדשנות מחקרית

פרס על שם יובל היימן ז"ל מוענק מדי שנה בשנה לחוקר או לחוקרת על חדשנות מחקרית פורצת דרך בתולדות עם ישראל בחמש השנים שקדמו להענקת הפרס.

יובל היימן ז״ל היה חייל ומפקד בצה״ל. יובל מסר את חייו בגבורה בכ״ג בתמוז תשע״ד במבצע ׳צוק איתן׳ והוא בן 21 שנים. הפרס מוענק לזכרו.

על אודות יובל היימן ז"ל

הגשת המועמדות לפרס ע”ש יובל היימן על חדשנות מחקרית לשנת תשפ”א הסתיימה. 

הזוכים

מרים גולדשטיין - זוכת הפרס ע"ש יובל היימן על חדשנות מחקרית לשנת תש"ף
בשנים האחרונות ד"ר מרים גולדשטיין מקדישה את זמנה לחקר הספר תולדות ישו, ולבחינת הפצתו בקרב קהילות יהודיות בעולם המוסלמי הימי ביניימי. ספר פולמוס אנטי־נוצרי זה היה מוכר מאוד בעולם האירופי, והיסטוריונים מודרניים חקרו אותו במשך השנים. אך על מקומו של הספר בעולם המוסלמי ידוע לנו מעט, והמחקר פסח במידה רבה על בחינת הפצתו באזור זה. ד"ר גולדשטיין פותחת אשנב רב ערך להיכרות עם הפצתו של הספר בעולם המוסלמי ולהיכרות עם מגוון נושאים שנוגעים לקשרים בין יהודים לסביבותיהם במזרח הקרוב, וכן בין קהילות יהודיות בארצות האסלאם לקהילות היהודיות באירופה.זאת ועוד, מחקריה של ד"ר גולדשטיין מוסיפים נדבכים חשובים להבנת ההשפעה של הספר על היהודים בעולם האירופי.חברי ועדת הפרס התרשמו מאוד מהישגיה של ד"ר גולדשטיין ומחדשנות מחקריה, וראו בהם תרומה מקורית וחשובה לחקר ההיסטוריה היהודית בימי הביניים הן בארצות האסלאם הן בארצות אירופה. אשר על כן הביעו חברי הוועדה פה אחד את רצונם להעניק לה את הפרס הראשון ע"ש יובל היימן ז"ל לחוקרת בכירה בתולדות עם ישראל.
מרים גולדשטיין

זוכת פרס היימן לחדשנות מחקרית בשנת תש”פ

סרטונים