זלמן

שזר

קראו עוד

חברי המועצה

אלוף במיל. אהרן זאבי-פרקש
יו"ר המועצה הציבורית

האלוף (מיל') אהרון זאבי פרקש הוא איש מעשה רב פעלים אשר תרם תרומה עצומה לביטחון ישראל, מומחה עולמי בתחומי צבא וביטחון ובפרט בתחום המודיעין, ופועל כיום במישורים כלכליים וחברתיים מגוונים.

זאבי פרקש עלה לישראל בגיל 14 ושירת בצה"ל כארבעים שנה במגוון תפקידים, בשדה ובמטה. הוא בלט בעשייה מודיעינית ומבצעית, בתכנון אסטרטגי ובהובלת מערכים גדולים. שימש ראש אגף המודיעין (אמ"ן), ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה (אט"ל), ראש חטיבת התכנון באג"ת ומפקד 8200.  

בעל תואר ראשון במזרחנות ותואר שני בהיסטוריה של המזרח התיכון – שניהם מאוניברסיטת תל אביב, ותואר AMP מבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת הרווארד (1996). עם שחרורו מצה"ל (2006) ייסד את חברת FST Biometrics (2007–2019), המספקת פתרונות טכנולוגיים מתקדמים וזיהוי ביומטרי, תוך התבססות על דור שני של אנליטיקה וביומטריקה. 

האלוף (במיל') זאבי פרקש מכהן בחבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית, חבר בוועדה מיוחדת המייעצת לראש מנהל למחקר ופיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית במשרד הביטחון בפיתוח טכנולוגיות עתידיות, ומכהן כיושב ראש המרכז למורשת המודיעין (המל"מ) בגלילות וכיו"ר המועצה הציבורית של מרכז שזר. עמד בראש התוכנית למודיעין וביטחון במכון למחקרי ביטחון לאומי באוניברסיטת תל אביב (INSS), ושימש (2007–2014) יו"ר ההנהלה הציבורית של כפר הנוער הדתי בן יקיר שבכפר הרא"ה.   

מחבר הספר (יחד עם דוביק תמרי) "ואיך נדע: מודיעין, מבצעים, מדינאות".

כיום, איש עסקים ויזם חברתי. נשוי, אב לחמישה ילדים וחמישה-עשר נכדים.